T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GAZİANTEP / ŞEHİTKAMİL - Şehitkamil Merveşehir Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Haberler

Kas

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Kas

Şehitkamil Merveşehir Halk Eğitimi Merkezi kurum ve kurslar tanıtımı filmi. Kişisel gelişim ve hobilerinize yönelik kurslarımızda  Ücretsiz kurslarımıza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Kas

Atamızın ebediyete uğurlanışının 84. yılında saygı, minnet ve özlem anıyoruz.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Özel yaptığımız Atatürk Rölyefi çalışmamız.

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü kutladığımız millî bayramdır. 1925 yılında çıkarılan bir yasa ile ulusal bayram olarak kutlanmaya başlanmıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana tam 99 kutlu yıl geçmiştir. 

Kas

Kurumumuz bünyesinde yapılan Sedef Kakma Kursundan İzlenceler. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Sedef, sıcak denizlerin akıntılı sularında tuz, kireç ve fosfordan oluşan kalker bir maddedir. Beyaz, arusek, çöp, taş sedef olmak üzere çeşitlenir. Bağa, fildişi, kemik, çeşitli filetolar ve altın, gümüş gibi kıymetli madenler sedefkârlıkta kullanılan diğer malzemelerdir. Osmanlı devletinde bu sanat öylesine rağbet görmüş ve gelişmiştir ki; Kur'an mahfazalarından sultan kayıklarının köşklerine; yeniçeri yatağan kabzasından hattatın hokka takımına; Çelebi'nin kavukluğundan, Hanımefendi'nin nalınına kadar hemen her yerde sedef kullanılmıştır. Günümüzde de çok kıymetli Türk El Sanatlarımızdan biridir.

Kas

Kurumumuz bünyesinde yapılan Takı Tasarımı kursumuzdan izlenceler. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Videoda gösterdiğimiz ürünler el nakışı takı tasarımlarındandır. Takı tasarımı, altın, gümüş, platin gibi değerli madenler ile değerli taş ve yarı değerli taşları işleyerek takı üretme işidir. Maddi değeri yüksek malzemeler kullanarak yapılan tasarıma mücevher tasarımı denir.

Kas

Kurumumuz bünyesinde yapılan Alevli Cam Tasarımı Kursundan İzlenceler. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Videoda gösterdiğimiz takılar cam malzemeyi alevde eritmek ve şekillendirmek marifetiyle ortaya çıkmaktadır. Takı tasarımı, altın, gümüş, platin gibi değerli madenler ile değerli taş ve yarı değerli taşları işleyerek takı üretme işidir. Maddi değeri yüksek malzemeler kullanarak yapılan tasarıma mücevher tasarımı denir.

Kas

Kurumumuz bünyesinde yapılan Kick Boks kursumuzdan izlenceler. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Kick boks, yumruk, tekme, diz ve sınırlı clinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş eklektik bir dövüş sporudur. Egzersiz sistemi olarak uygulanabildiği gibi tam temaslı bir mücadele sporu olarak da uygulanabilmektedir.

Kas

Yabancılara yönelik Türkçe kursumuzdan izlenceler. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Kas

Kurumumuz bünyesinde yapılan Filografi kursu hocamızla Filografi sanatının kısa tarihini ve insanda bıraktığı etkileri konuştuk. Ücretsiz kursumuza başvurmak için bağlantılar panelindeki Online Kurs Başvurusu düğmesine tıklayabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Filografi, tasarlanmış bir motif ya da desenin, ahşap malzeme üzerine çiviyle çakılması ve arasından çeşitli renklerde iplik veya teller geçirilmesi ile oluşturulan, farklı motif ve desenlerin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir el sanatıdır.